vrh C

posted in: Odchovy - vrh C | 0

Vrh C  *  28. 1. 2011

 

   

Cyrano 

majitel: P. Andrýs, Pardubice

http://www.zekovi.unas.cz/

Centurio 

majitel: K. Hlavoňová, Brno

http://www.centurio.websnadno.cz/

   

Caysie 

majitel: M. Boháčová, Praha

http://agipaps.weebly.com/

Cácorka 

zemřela u majitele po útoku velkého psa

 

Rodiče:

 

Chakmani’s

Gerry Cooper

      Cadbury Lady

Awillon

   
 Gerry je importovaný z Norska. Od začátku všechny okouzlil svou mimořádně přátelskou povahou, pořád je připraven milovat vše okolo a jeho stále dobrá nálada je neuvěřitelně nakažlivá. Gerry je velmi mladý pejsek a svou budoucnost má teprve před sebou, i přesto již získal tituly Český junior šampion, TOP MOTÝLEK 2010  a aktivně se připravuje na dráhu závodníka v agility. Sunny je úžasný psí společník, vždy připravená pro každou aktivitu, milující všechny okolo. Má tituly Český a Slovenský junior šampion a Český šampion, složeny zkoušky ZZO, ZOP, BH, RH-E, FPr1, ZMMP, A2. Své kvality předává dál, její potomci se aktivně věnují agility a dalším psím sportům a objevují se i první úspěchy na výstavách.
Vyšetření : LP – 0/0, PRA, CEA, LL – neg Vyšetření : LP – 0/0, PRA, CEA, LL – neg
Osobní stránky Gerryho Osobní stránky Sunny

 

Deníček štěňátek:

 

Na rozloučenou úžasné fotečky od Věrky Pisárové

53. den – štěňátka se intenzivně připravují na odchod do nových domovů. Několikrát denně chodíme ven, kde se všichni poctivě venčí, hrají si na zahradě, chodí na procházku po ulici, potkávají nové lidi a seznamují se s dalšími pejsky. Už jsme byli venku ve tmě, navštívili jsme sklep, štěňátka umí chodit po štěrku, přelézt škrabadlo na boty, všechna přiběhnou na zavolání a umí nosit balonky a klacíčky. A samozřejmě se stále mazlí a tulí 🙂 Nové fotečky s kamarádem borderáčkem najdete na rajčeti.

47.den – z malých, milých, spících miminek se pomalu stává banda raubířů, které máme pořád zavěšené někde na nohavici nebo zakouslé v palci 🙂 Každým dnem jsou odvážnější, objevují nové prostory a nové hračky, aktivně se přetahují. Zahradu už mají kompletně prošmejděnou, umí mě následovat a přijít na zavolání. Jejich aktuální video najdete na rajčeti. Komu by se zdálo, že video je zrychlené, tak opravdu ne, toto je realita :-)))

40.den – štěňátka rostou jako z vody a zastavit je na chvilku třeba na zvážení je čím dál větší problém. Už jsme se byli podívat i na zahradě. Holčičky směle vyrazily poznávat nové prostředí, kluci byli zpočátku trochu zdrženliví, ale zvědavost přece jen zvítězila. Doma všichni řádí jako draci, prolézají tunelem, přesunují obří plyšovou žirafu a velkou radost měli z chobotniček od Andrýsků, které se staly velkým hitem na přetahování. Nové fotečky na rajčeti.

32. den – miminka si hrají spolu i s námi, objevují svět okolo a čím dál víc se nám rozutíkávají po okolí. Když se rozběhnou, dusají jako stádo koní 🙂 Pozvali jsem jim první návštěvy, aby si zvykala na další lidi. Budoucí majitelé Centuria pořídili z návštěvy pár fotek, které najdete u mě na rajčeti, naše kamarádka fotografka Věrka Pisárová nafotila portéty štěňátek a pár momentek a hodná teta Soňa přivezla štěňátkům něco na kousání a nové hračky.

27. den – štěňátka jsou čím dál víc v pohybu, hrají si mezi sebou, vrtí ocáskem, objevují první hračky a své okolí. Kromě masa se zeleninou už papají i granulky a nutno dodat, že některá od misek musíme násilím odtrhnout, jinak by snad pukla. Následně pak leží v pelíšku na zádech jako převrácená želvička a vypadá to, že se snad ani sama nepřevrátí zpátky. Množství loužiček a hovínek, které se pravidelně objeví před pelíškem, nás ale nenechává na pochybách, že trávící procesy fungují rychle a dobře a že čas dalšího krmení je toužebně očekáván.

23. den – konečně se nám do her zapojila tetička Bugattka, a tak děti už mají dvě velké vychovatelky a kamarádky. Kvapem nám teď přibírají, všichni mají přes 600 gramů. Už přikrmujeme masem, zatím papají i nožičkama a celou hlavičkou, takže po každém krmení musí přijít i kompletní očista. Nové fotky na rajčeti.

19. den – štěňátka už začínají prozkoumávat svět okolo a také se pokouší o první hry. Občas se objeví i pokus o štěkání, ale zatím se to podobá spíše výkřiku do tmy. Nové video o první objevné vycházce najdete na rajčeti.

16. den – všechny dětičky už koukají na svět a intenzivně trénují přesuny z místa na místo. Zatím se chůze podobá spíš pohybu opilého partyzána, ale je to rozhodně nemůže odradit. Protože váhové přírůstky za den trochu poklesly a každé kojení vypadají jako smečka hladových vlků, zkoušíme už trošku přikrmovat. Zatím je to ale spíš boj o to, jak nabrat víc mléka na jazyk místo do nosu. Na návštěvu se přišly podívat kmotřičky Dobiášky, majitelky pyšného otce Gerryho, a jejich fotečky najdete u nich na rajčeti. Pro štěňátka už máme také jména, ale přiřazena budou k jednolivým štěňátkům až později, podle toho, do které rodiny budou vybrána. Jména jsou Cyrano, Centurio a Cácorka, Caysie.

12.den – z larviček se nám pomalu klubou malí motýlci. Sice ještě trochu pomačkaní, zvláště ouška, jak rostou, trčí si na všechny strany, ale přisto jsou čím dál krásnější. Co nevidět se jim otevřou očička. Už si umí užívat hlazení a drbání na bříšku. Ale jen, když jsou spokojení a napapaní, jinak neznají bratra a udržet je hladové v ruce je téměř nemožné. Nové fotky a video najdete opět na rajčeti.

8. den – Dnes mi kamarádka Marta tvrdila, že ta naše štěňata brzo budou chodit po celém domě a já na to, že určitě ne, jednak je samozřejmě ještě moc brzo, a také je kolem pelíšku ohrádka, v které je jen malá mezera na Sunnynku, a tu přece nemůžou po slepu najít. Ó, jak hluboce jsem se mýlila! Dnes, 8. den jejich života, nalezena 2 štěňata v různou dobu nejen mimo pelech, ale obě dokonce metr venku z ohrádky. Jedno se nám tam i vykakalo, asi TO si myslí o tom, že je něco málo pravděpodobné…

6. den – děťátka rostou jako z vody a jejich výkony jsou neuvěřitelné. Dnes Sunnynka odpočívala před pelíškem a dvě mimina se rozhodla, že mají hlad, takže (ač slepá a hluchá) vylezla z pelechu a šla se sama kojit za Sunnynkou. Kdo tedy tipoval, že budou běhat během pár dní, nebyl daleko od pravdy! Pár novým momentek na rajčeti

4. denvideo, když se larvy larví

3. den – štěňátka krásně přibírají, Sunnynka se pečlivě stará, kojí a kojí, aby ty 4 hladové krky nakrmila. Tato štěňátka vynikají již teď velkou aktivitou, kromě spánku a krmení cestují po pelíšku a volají o pomoc, když se v bludišti pokrývek ztratí. Při kojení je to velký boj o nejlepší místa, opět výrazné hlasové projevy, pokud mlíčko neteče hned podle požadavků a vrčení na ty druhé, aby při jídle nerušili. Budou to pořádní rarášci, budoucí majitelé se mají na co těšit! Nové fotečky na rajčeti